KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073428
*
nr 1307 3428
Dan Lindstrand
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Vinter. Signerad. Olja på duk, 28x36 cm
Dan Lindstrand, svensk målare född 1904, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 18:46:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 18:09:07
1
500 kr
17/2 18:30:09
2
300 kr
17/2 18:30:09
1
350 kr (Budbetjänt)
17/2 18:32:59
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan lindstrand olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Dan Lindstrand
Dan Lindstrand, svensk målare född 1904, död 1983.
Läs om budbetjänten
nr 1307 3428
Dan Lindstrand
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Vinter. Signerad. Olja på duk, 28x36 cm
Dan Lindstrand, svensk målare född 1904, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 18:09:07 | 1 | 500 kr |
| 17/2 18:30:09 | 2 | 300 kr |
| 17/2 18:30:09 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 17/2 18:32:59 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan lindstrand olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



